Kad jau bijām nedaudz iesildījušies pirmajā reizē, šoreiz sajūtas lika atgriezties BBQ aizsākumos. Saliekot domas īstajā vietā, radās ideja kūpināt veselu ruksi paštaisītā kūpinātavā. Tad nu devos pēc celtniecības blokiem, lai sagatavotu kūpinātavu un varējām sākt.

Noteikti, kādam tas liekas diezgan primitīvi, ieliekam veselu ruksi, iekuram ugunskuru un gatavs, bet tas tā nebūt nav. Kūpinātava, kura ir izmēros 2.5m x 1m noteikti būs ļoti jāuzmana, jo temperatūras var būt stipri dažādas. Šī noteikti nebūs mājas krāsns, kurā vari uzlikt grādus, ieslēgt TV un pēc brīža izņemt gatavu produktu. Blakus kūpinātavai jākurina ugunskurs priekš oglēm, kuras Tu vari bērt iekšā kūpinātavā, lai iegūtu sev vajadzīgo temperatūru un, protams, to regulētu. Ticiet man tas ir ļoti laikietilpīgs process un prasa lielu uzmanību.

Tad nu nedaudz par to, kā sagatavoju gaļu pirms kūpināšanas. Kad ruksis tika atvests līdz BBQ sētai, marinādi šoreiz sašpricēju, lai tas ātrāk iemarinējas. Tad sasmērēju ar sinepēm un apbēru ar Oak’A BBQ garšvielu maisījumu. Lai tas būtu gatavs BBQ sētas pasākumam 18:00, sāku to kūpināt iepriekšējā vakarā ap 22:00, paši varat noprast cik ilgu laiku tas aizņēma. Viena no pozitīvākajām lietām, kas raksturo BBQ ir : Tu nekad nedrīksti steigties! Sēžot nakts tumsā, Tu vari pārdomāt daudz jaunas receptes un tikai nojaust cik labi, tas garšos!

Tad nu pienākot BBQ vakaram ruksis gatavs un viesi sāk ierasties uz vakariņām. Mūsu mājīgā sēta otrajā reizē pulcē jau ap 70 interesentu. Liels prieks, ka ciemiņi novērtē maigo, ar raksturu bagāto cūkgaļu, kura tiešām ir kaut kas unikāls!

Vienotības sajūta un kopā būšana ir BBQ neatņemama sastāvdaļa.